premiera Železiar
Folklórny súbor Železiarik
Folklórny súbor Železiar

Darujte nám 2%


Súbor Železiar a SZUŠ Vlada Urbana je prijímateľom 2% prostredníctvom občianskeho združenia KLUB 3F. Doterajší prijímateľ Košické folklórne štúdio nie je pre tento rok registrované!

Klub 3F pôsobí pri SZUŠ Vlada Urbana a poukazované prostriedky na jeho účet budú, tak od rodičov a priaznivcov školy, ako aj priaznivcov a podporovateľov súboru Železiar. Aby sme zabezpečili prehľadnosť a transparentnosť poukázaných prostriedkov, chceme Vás požiadať o doručenie informácie o výške poukázanej sumy vedeniu súboru mailom, alebo fyzicky doručením vyhlásenia. Na základe zozbieraných potvrdení budeme vedieť zabezpečiť korektné rozdelenie príspevkov pre súbor Železiar a pre SZUŠ.

Poukázaním 2 % podporíte tvorivú činnosť súboru, krojové vybavenie, či prípravu ďalšej premiéry.

ĎAKUJEME!

Občianske združenie KLUB 3F bolo zaregistrované na Ministerstve vnútra Slovenskej republiky dňa 10. 12. 2013 pod číslom VVS/1-900/90-42 468.
Na účely prijímania 2% podielu zaplatenej dane je združenie registrované v Notárskom centrálnom registri právnických osôb dňom 28.11.2016 pod sp. zn. NCRpo 6132/2016.

VYHLÁSENIE ZAMESTNANEC- editovateľné môžete ho priamo vyplniť

POTVRDENIE O ZAPLATENÍ DANE Z PRÍJMOV

POSTUP KROKOV

Dom, v ktorom sa tancuje


Pri príležitosti životného jubilea choreografa a umeleckého vedúceho FS Železiar, sme vydali publikáciu Dom, v ktorom sa tancuje.

Knihu o živote a svete Vlada Urbana si môžete zakúpiť priamo v Dome ľudového tanca, Starozagorská 10, Košice alebo si ju môžete objednať prostredníctvom objednávkového formulára https://goo.gl/forms/j5Rg4aD8E0f5wLSA3 , prípadne mailom na adrese

Cena knihy je 9,90 €

Ohlasy:

Pohľady odborníkov:

„Kniha „ Dom v ktorom sa tancuje „ je dialógom Zuzany Bobríkovej s Ing. Vladimírom Urbanom. Zachytáva životný a tvorčí príbeh výraznej osobnosti z oblasti tradičnej kultúry Slovenska. Ing. Vladimír Urban je jednou z najproduktívnejších avantgardných osobností v oblasti folklorizmu. Jeho osobné úprimné výpovede sú v knihe plné myšlienok,  pohnútok, nápadov a inšpirácií, ktoré sprevádzali tvorbu v jeho celoživotnom diele. Z jeho odpovedí na nahodené otázky je badateľný výrazný zmysel pre scénickú tvorbu, večná snaha hľadať a zaujať vždy niečím novým. Výpovede hovoria o človeku, o výraznej pedagogickej osobnosti, o nepoddajnom managerovi pozitívnych pokrokových nápadov, o večnom hľadaní nových prístupov k spracovaniu tradície, o jeho myslení v širších kontextoch, ktoré zvyčajne malo na folklórne hnutie pozitívne dopady. Kniha nevedomky nahrádza účinný metodický materiál pre nastupujúce generácie. Ocenia ju najmä tí, ktorí sa pohybujú v obdobnom prostredí a zaoberajú sa podobnou činnosťou. Každý milovník folklorizmu by si mal knižku prečítať, aby mohol s potešením ako ja, sledovať plnohodnotnú životnú púť silnej osobnosti slovenskej kultúry a viesť svoj osobný dialóg s jeho obohacujúcimi úvahami.“ 

doc. Ján Blaho, choreograf a pedagóg VŠMU,  Bratislava

„ DOM, V KTOROM SA TANCUJE"  je pre mňa po prvom  prečítaní – odrazový mostík pre začínajúcich, ktorí  majú v sebe trpezlivosť, skromnosť, pracovitosť, radosť z tvorivej práce, cit pre autentičnosť folklóru, aj pre tých, kto má chuť odovzdať  našej mladej generácií ľudskosť , radosť zo života a originalitu , ktorá je  skrytá často   v skromnostinášho malého Slovenska-či skromných choreografov ľudového tanca?

Stanislava Jurčáková, choreografka, Bratislava

Fascinujúce čítanie! Zuzka Bobríková sa šikovne pýta a Vlado Urban postupne odhaľuje takmer 50 rokov svojej umeleckej tvorby vo folklórnom svete . Alexandra Brestovičová – odborníčka na literatúru

Pohľady laikov:

„Pod stromčekom som objavil obligátny  vianočný darček. Fantastická vec. Prvý-krát v živote som prečítal knihu na jedno posedenie.  Vlada Urbana poznám ešte z čias keď pôsobil v Žiline, vnímam jeho pôsobenie v Košiciach. Teraz som sa dozvedel veci o ktorých by som sa nedozvedel nikdy v živote. Ďakujem Zuzke Bobrikovej,  Vladovi Urbanovi aj tomu koho napadlo takúto knihu vydať.“                            

Peter Zajac, riaditeľ ZUŠ, Giraltovce

„Toto ma tak prekvapilo. Nikdy by som nepripustil, že z folklórneho sveta môže vzniknúť také pútavé a zaujímavé čítanie."  

Matej Lacko (Eifel),  hudobník, Prešov

„Vlado Urban je skvelý pozitívny energický človek...je mi cťou ho poznať...kamarátiť sa i spolupracovať s ním...stojí za to prečítať si knihu k Jubileu...Je poučná i dnes...od kameňa k tancu...alebo ako sa geológ choreografom stal...“

Iveta Višnevská, riaditeľka ZUŠ, Košice

titulná stánka knihy

Jubileum - Život s tancom


Pozývame Vás na programy z príležitosti životného jubilea choreografa a umeleckého vedúceho súboru Železiar Vladimíra Urbana.

- Jubileum - Život s tancom, 3.12.2016 o 14.30 hod. a o 17.00 hod., Štátne divadlo Košice.
Vstupenky sú dostupné v dennej pokladni Štátneho divadla (055/ 245 2269) Cena: 10 €, 8 €, 6 €.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

- Choreografický večer, 11.12.2016 o 16.00 hod., Divadlo Grand.
Vstupenky  sú dostupné na www.ticket-art.sk . Cena: 9 €, 7 €.

Jubileum

Dom ľudového tanca v Košiciach


Dom ľudového tanca v Košiciach začal svoju činnosť v roku 2005. Sídli v budove bývalej materskej školy na Starozagorskej ulici číslo 10 v mestskej časti KVP. Vznikol na platforme Súkromnej základnej umeleckej školy Vlada Urbana, ktorú zriadil choreograf Vladimír Urban.

Poslaním Domu ľudového tanca je vytvárať priestor pre široké spektrum folkloristických aktivít. Dominantou je výchova mládeže prostredníctvom hudby, spevu a tanca, zber, archivácia, šírenie a propagácia rôznych foriem tradičnej kultúry a organizovanie kultúrnych podujatí.

Dom ľudového tanca ponúka tieto služby:

*        vyučovanie ľudového tanca, hudby a spevu

*        organizovanie folklórnych programov a podujatí

*        požičiavanie a šitie krojov

*        vyučovanie výtvarnej výchovy a umeleckých remesiel

*        organizovanie výchovných koncertov

*        kurzy pre matky s deťmi

*        predaj CD a DVD s ľudovou tematikou

*        kurz ľudových tancov  …

info: Dom ľudového tanca, Starozagorská 10, 040 23  Košice, 055/789 47 17,